imię i nazwisko*
e-mail*
nazwa kina i miejscowość*
filmy(linki)
zdjęcia(zaznacz kilka)
artykuły(zaznacz kilka)
wpisz sumę 2 i 2*
Wyślij
news |

Kino Warszawa Fest w kadrze

20-10-14
Dziękujemy, że byliście z nami na naszym pierwszy festiwalu tradycyjnych kin! I zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Dziękujemy, że byliście z nami na naszym pierwszy festiwalu tradycyjnych kin! I zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.KWF (10-12.10.2014) był dla nas próbą. Nie tylko pod względem organizacyjnym. Dzięki festiwalowi mogliśmy sprawdzić na ile temat tradycyjnych kin, w których my jesteśmy bezgranicznie rozkochani, interesuje też innych.

Spotkanie z gośćmi naszej dyskusji, widzami pokazów, zwiedzającymi wystawę, uczestnikami wycieczek czy warsztatów pozwoliło nam uwierzyć, że warto działać! Dziękujemy, że byliście z nami.

Dziękujemy też wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia. W tym naszym partnerom na czele z goszczącym KWF kinem Iluzjon i jego ekipą; archiwom które podzieliły się swoimi zbiorami; autorom wydarzeń oraz kinom, które otworzyły przed nami swoje zaplecza...

Eh, długo by wymieniać. Niezwykle ważne miejsce na tej liście zajmują również wolontariuszki. Bez ich wsparcia po prostu nie dalibyśmy rady! To właśnie ich autorstwa jest większość zdjęć, które znajdziecie poniżej!

Wzruszeni: )
Ania Brzezińska-Czerska, Ania Koc-Wittels, Kasia Kułakowska i Karol Wittels


OTWARCIE FESTIWALU

KWF otwarcie4

Gośćmi otwarcia byli (od lewej): Patrycja Jastrzębska z "Tu było, tu stało", Magdalena Byczyńska, projektantka nenów kinowych, Anna Brzezińska-Czerska oraz Karol Wittels z "w małym kinie". Fot.: Emilia Dobkiewicz

KWF otwarcie2

Dyskusji otwarcia towarzyszyła premiera Mapy Tradycyjnych Kin Warszawy. Fot.: Emilia Dobkiewicz

KWF otwarcie12

W tzw. okraglaku można było oglądać multimedialną wystawą, którą opracowały Ania Koc-Wittles i Kasia Kułakowska. Fot.: Emilia Dobkiewicz

KWF otwarcie13

Pierwszego dnia festiwalu pokazalismy film Giuseppe Tornatore. Fot.: Emilia Dobkiewicz


WYCIECZKI:

109

W kolejnych dwóch dniach poza seansami organizowaliśmy wycieczki. Piotr Śmiałowiski i Anna Brzezińska-Czerska oprowadzali m.in. po dawnym kinie Wars. Fot.: Emilia Dobkiewicz

110

W Warsie należć można  było wiele skarbów! Fot.: Emilia Dobkiewicz

DSC03199

Odwiedzilismy też Wisłę, której zaplecze pokazywała nam jedna z dwóch w Warszawie kinoperatorek! fot.: Joanna Matusiak

DSC03311

Zajrzeć można było dosłownie wszędzie ;)

DSC03422

Pod okiem kinooperatora poznawalismy tajniki pracy również w Lunie. Fot.: Joanna Matusiak

2

Byliśmy też w kabinie Muranowa. Fot.: Emilia Dobkiewicz

fosa ania iskra

I fosie orkiestrowej Iluzjonu. Fot.: Anna Iskra


WARSZTATY:

hopsiup1

Na zajęciach Hop Siup Projekt dzieci budowały idealne kina. Fot.: HopSiup ;)

nitrolekcja ania iskra

A Nitrolekcja była dla nich okazją do poznania tajników rekonsutrukcji taśmy filmowej. Fot.: Anna IskraPo festiwalu pozostało już tylko wspomnienie i nadzieja na kolejną edycję za rok... Materialnym śladem po naszych działaniach i zachętą do współdziałania przy akcji "Kino Warszawa" jest jednak mapa. Zaprojektowana przez Daniela Michnę regularnie rozrzucana jest przez nas po warszawskich kinach. Chcecie wiedzieć kiedy i gdzie ją znależć? Śledzcie facebook.com/wmalymkinie!


KWF otwarcie11
„W małym kinie”

Od ośmiu lat wspieramy kina tradycyjne m.in. poprzez diagnozowanie ich sytuacji (raporty z badań w małych miastach i dużych miastach), badania publiczności festiwali filmowych oraz promocję projektów lokalnych. Zgłębiamy i upowszechniamy również historię (festiwal Kino Warszawa Fest), a także budujemy międzynarodową sieć wymiany doświadczeń (Small cinema for learning community). Przede wszystkim jednak dokumentujemy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem zdjęć, filmów i tekstów.
"W małym kinie" to niezależny projekt Fundacji Obserwatorium.
Trwa wysyłanie